Білосніжні пляжі, які тягнуться на сотні кілометрів, національні парки і заповідники, гори зі сніговими вершинами і вулкани, величезна кількість тварин, у тому числі і всі представники Великої П'ятірки, руїни древніх храмів, палаців і селищ – це далеко не повний перелік того, що чекає Вас в Танзанії.

Танзанія – найбільша країна у східній Африці. Більша її частина розташована на африканському континенті, але є і кілька островів і архіпелагів, таких як, Пемба і Занзібар. Не в останню чергу ці острови знамениті тим, що тут вирощують гвоздику та інші спеції. Занзібар – це найбільший кораловий острів на африканському узбережжі і найкраще місце для пляжного відпочинку в Танзанії.

Танзанія: факти і цифри

площа: 945,1 тис. км2
населення: 28,783 млн. чоловік
столиця: Додома
мови: українська, англійська
релігії: християнство, іслам, традиційні вірування
грошова одиниця: Танзанійський шилінг (TZS), 1ЕUR = 2613TZS
державний устрій: однопартійна республіка

Клімат Танзанії змінюється в залежності від висоти над рівнем моря і віддаленості від узбережжя. На океанському узбережжі клімат теплий, тропічний із середньорічною температурою близько 27С. Далі вглиб материка клімат більш жаркий і сухий. На островах клімат переважно тропічний, проте спека не сильно відчутна завдяки вітрам океанським. Середньорічна температура на о. Занзібар становить близько 27С, сезон дощів триває з грудня по травень.

На півночі Танзанії, поблизу кордону з Кенією, височіє покрита вічними снігами гора Кіліманджаро (5895 м), найвища вершина Африки і найвища окремо стоїть гора в світі. На заході від Кіліманджаро знаходиться інше чудо природи – кратер погаслого вулкана Нгоронгоро, в якому мешкають слони, носороги, гієни та інші дикі тварини.

Однією з головних визначних пам'яток країни є національний парк Серенгеті. На його рівнинах пасуться численні стада зебр, антилоп, гну, а так само водяться леви і гепарди, які полюють на цих травоїдних. Територія цього парку вважається єдиним місцем у світі, де існує природна сезонна міграція диких тварин.

Три найбільших озера континенту знаходяться на кордонах Танзанії і частково в її межах. Озеро Танганьїка найдовше прісноводне озеро в світі, яке є другим за глибиною після Байкалу, розташоване на Заході Танзанії. Саме води озера Танганьїка відокремлюють Танзанії від Демократичної Республіки Конго. Так само з озера Танганьїка частково проходить межа Танзанії з Бурунді і з Замбією. У водах озера Танганьїка водяться гіпопотами, крокодили, водоплавні птахи, ракоподібні, дрібні медузи, а так само різні види риб. Багато мешканців Танганьїки мають схожість з морськими тваринами. Це пояснюється тим, що озеро утворилося в давній період і жодного разу за свою історію не пересихало, внаслідок чого фауна не вимирала, але постійно поповнювалася новими видами, що формувалися в ході еволюції. Особливе місце в господарстві прибережних країн займає вилов акваріумних риб.

Між Кений і Танзанією знаходиться найбільше озеро в Африці – Вікторія. Британський офіцер і мандрівник Джон Хеннінг Спік відкрив озеро в 1858 році і назвав його на честь королеви Вікторії. В 1954 році на озері Вікторія спорудили греблю, після чого озеро стало найбільшим в світі водосховищем. Але ось купатися у водоймі не можна! По-перше, із-за безлічі крокодилів проживають в озері; по-друге, із-за забруднення. Уздовж берегової лінії озера Вікторія проживає близько 30 млн чоловік. Є і великі торговельні міста, та виробництво (наприклад, на сході ведеться видобуток золота і алмазів) і рибальські села з хатинами. Всі відходи без будь-якого очищення зливаються в озеро.
Озеро Вікторія знаходиться в зоні тропічного клімату. Середня річна температура коливається на рівні 20-22 °C. Двічі на рік наступають сезони дощів: з березня по травень і з жовтня по грудень. Досить часто під впливом ураганних вітрів водойма охоплюють найсильніші шторми. В акваторії озера знаходиться безліч островів. Деякі з них є національними парками або заповідниками. Серед національних парків озера Вікторія найбільшою популярністю користується той, що на острові Рубондо. На острові заборонено пересуватися на автомобілі, але це навіть на краще, адже пішки вдається розглянути більше тварин. Тут реліктові ліси межують з болотами, луками і запиналам. Тому в заповіднику мешкають самі різні представники фауни. Тільки тут зустрічається ситатунга – полохлива антилопа з видовженими і широко розставленими копитами. Також в Рубондо можна побачити бегемотів, крокодилів, зелених мавп, пітонів, шимпанзе, слони, мангустів, жирафів, дикобразів та інших екзотичних звірів. Подорож по острову сподобається і любителям птахів, адже тут мешкають баклани, ібіси, лелеки, чаплі-голиафы і багато інші представники пернатих. Подорожуючи по озера Вікторія, його островів або вздовж берегової лінії слід особливу увагу приділити комах, а точніше захист від них. Адже тут живе муха цеце, від укусу якої людина може заразитися сонної хворобою. Так само присутні і інші небезпечні комахи, що переносять малярію і жовту лихоманку.
Озеро Вікторія є популярним місцем у Танзанії для любителів риболовлі. У його водах зустрічається більше 200 видів риб. Найбільше промислове значення має тілапія. На островах є кілька великих центрів, що спеціалізуються на організації риболовлі. Найпривабливішими трофеями вважаються нільські окуні, вага яких може досягати 200 кг, а також риби ланг. Останні зустрічаються тільки у водах Вікторії. Кажуть, що ланги з'явилися понад 300 млн. років тому і були перехідною ланкою між звичайними рибами і наземними істотами.

На південно-західному кордоні Танзанії розташоване дев'яте за площею в світі озеро тектонічного походження - Ньяса (Малаві). Своїми водами озеро заповнює тріщину в земній корі у Великій Рифтовій Долині в Східній Африці. Озеро Ньяса містить 7% світових запасів прісної рідкої води і відоме своєю багатою екосистемою. Багато хто з видів, що мешкають в озері — ендеміки.