Таїланд є однією з найбільш комфортних країн для відпочинку в осінньо-зимовий період. Побувати в Таїланді обов'язково потрібно, адже країна без перебільшення створена для туризму і відпочинку: це і спокійний пляжний відпочинок на екзотичних островах Таїланду, і колоритні туристичні мегаполіси з безліччю розваг, чудова різноманітна природа, безліч історичних пам'яток і цікавих екскурсій, і відома тайська кухня. Одним словом, поїздка в Таїланд – відпочинок на будь-який туристичний смак. Відпочинок в Таїланді привабливий також захоплюючим шопінгом, оздоровчими процедурами і масажами, ну і, звичайно ж, відмінними готелями.

Таїланд: факти і цифри

площа: 514 тис. км2
населення: 60,6 млн. чоловік
столиця: Бангкок
мови: тайський, лаоский, китайський
релігії: буддизм, іслам
грошова одиниця: бат (THB), 1 USD = 31 THB
державний устрій: конституційна монархія

Чим привабливий Таїланд для відпочинку?

Пляжі Таїланду. Головною туристичною визначною пам'яткою Таїланду є насамперед чудова природа. Білосніжні пляжі на узбережжі Андаманського моря і Сіамської затоки відомі у всьому світі. На сіамській узбережжі розташовані курорти Паттайя, Бангкок, острова Чанг, Самуї. На Андамантском море - острова Пхукет, Крабі, Пхі-Пхі. Для спокійного пляжного відпочинку рекомендуємо відвідати тайські острова, зокрема, Пхукет і Самуї. Для активного відпочинку з великою розважальною програмою зазвичай вибирають курорти Паттайя і Бангкок. Любителям віндсерфінгу підійде відвідування острова Крабі, для дайвінгу рекомендуємо острів Чанг.

Пам'ятки. Відпочинок в Таїланді з Києва дає можливість ознайомитися з культурними та природними пам'ятками. Під час екскурсій по країні можна відвідати Храми Золотого і Смарагдового Будди, старовинне місто Чіангмай, Палац Читралада, слонячий заповідник Сампхран, лісовий парк готель erawan-Па-Сіа, крокодилячу ферму, Водоспад Кату Нам Струм, Мармуровий храм, побачити визначні пам'ятки Бангкока, ремісничі селища і багато іншого.

Кухня Таїланду.
Відпочинок в Таїланді неможливий без національної тайської кухні з її делікатесами. Виразну відмінність приготування їжі в Таїланді - контраст між інгредієнтами. В країні не існує точних рецептів приготування страв, все залежить від майстерності конкретного кухаря. Більшість страв місцевої кухні гострі на смак. Найбільш розповсюджений продукт – рис. При цьому зустрічається багато незвичайних поєднань фруктів, овочів і приправ, які надають стравам з рису особливу пікантність. Популярні в Таїланді макаронні вироби і морепродукти. Страви з ними надзвичайно смачні, приправлені всілякими соусами, листям коріандру, пекучим каррі, лимонником. Ціни в кафе і ресторанах Таїланду досить низькі.

Свята та фестивалі в Тайланді. Відправившись на відпочинок в Таїланді з України мандрівники часто стають свідками різноманітних фестивалів та святкових заходів. Взимку в Таїланді в різних містах проводяться фестивалі повітряних змій, квітів, небесних ліхтарів, ракет, фруктів, свічок та інші. У Таїланді місцеві жителі і туристи завжди раді барвистим уявленнями, які супроводжуються національними обрядами і танцями. Туристи також можуть побачити шоу з участю крокодилів, змій, слонів. Жителі Таїланду всюди створюють атмосферу веселощів і радості.

Сезони для відпочинку
Таїланд, відпочинок в якому можливий в будь-який час року, можна умовно розділити на дві кліматичні зони – південні регіони з тропічним мусонним кліматом і північну частину з тропічним кліматом. У році виділяють три сезони: жаркий з березня по травень, дощовий з червня по жовтень і прохолодний з листопада по лютий. Сезон дощів на материку дещо відрізняється від мусонів на островах. Найкращий час для поїздки в Таїланд – з жовтня по березень. В цей час не дуже жарко і помірно-волого.

Часовий пояс
Час в Таїланді випереджає Київський на 5 годин.

Історія країни
Тайці відбулися від народів, які мігрували сюди з Півдня Китаю між 3 і 12 століттями н. е. Між 14 і 16 віками Таїланд воював з Бірмою, Малайзією і Камбоджею, але на відміну від своїх сусідів ніколи не був колонією європейської країни. Тайці заснували королівство зі столицею в Бангкоку в 1782 році. Нащадки першої королівської сім'ї все ще правлять країною, але справжня влада знаходиться в руках уряду. Історія Таїланду була відзначена серією військових переворотів і політичною нестабільністю, але в 1990 році до влади прийшов демократично обране коаліційний уряд.

Таїланд: люди і економіка
У Таїланді проживає багато національностей: китайці, індійці, малайці і корінні тайці. У період з 1970 по 1973 роки Таїланд став притулком мільйони біженців, що рятуються від В'єтнамської війни.

Основною галуззю економіки Таїланду є сільське господарство, більшість населення займається землеробством і рибальством. Швидкими темпами розвивається промисловість Таїланду, в містах процвітають обробні галузі. Розвинений туризм.