Созополь знаходиться за 35км на південь від Бургаса, неподалік від курорту Дюни на маленькому мальовничому півострові. На місці Созополя в 610 році до н.е. греки заснували місто Аполлонію, яке згодом стало великим торговим центром. Через 1000 років місто стає відомим під назвою Созополіс (місто спасіння). В 72 році до н.е. місто було повністю зруйноване римською армією, а гордість міста - 13-метрова бронзова статуя Аполлона - перевезли в Рим. За час становлення Созополя їм правили візантійці, болгари, турки. Пережив занепад в період османського ярма. Созополь відродився в кінці 18 - початку 19 століття.

Созополь умовно розділений на дві частини: Старе і Нове місто, які відокремлені один від одного мальовничим парком. Старе місто розташоване на півострові і є архітектурно-історичним центром. У Новому місті розташовані більшість готелів, віддалених від моря на 100-250м. Тут до послуг відпочиваючих безліч ресторанів, барів, магазинів, атракціонів. Кожен вересень в Созополі організовують фестиваль на честь Аполлона, що триває 10 днів. Сюди з'їжджаються артисти, художники, співаки, музиканти, поети і танцюристи з усієї країни.

Туристів приваблюють в Созополь два тихих красивих пляжі із золотистим піском. Один з них знаходится в закритій бухті, другий, що побільше, тягнеться на південь від міста. Верхів'я річки Ропотамо, яка протікає через Созополь, оголошені ЮНЕСКО природним заповідником. Береги Ропотамо дуже красиві. Іноді її називають місцевою Амазонкою. Особливо вражають розквітлі на воді лілеї. Тут мешкає безліч різних видів риб і птахів, а кращого місця для неспішної прогулянки під покровом плакучих верб не знайти. Поблизу печер мису Маслянич в нижній течії річки, там, де вона впадає в море, часто бачать дельфінів і тюленів.