Від 1 серпня 2019 року уряд Шрі-Ланки скасував оплату за візу для громадян 48 країн, серед них і для українців. Отже тепер отримання візи по прибуттю в аеропорт (на термін до 30 днів) буде безкоштовним. Раніше українці змушені були платити за візу в аеропорту приблизно $40. Оплату за візу скасували на наступні 6 місяців, після чого уряд Шрі-Ланки оцінить ефективність цієї програми.

Туристична віза в Шрі-Ланку для громадян України відкривається двома способами:
 • по прильоту в аеропорту, вартість 40USD;
 • самостійно оформляється електронний дозвіл ETA (Electronic Travel Authorisation) на сайті www.eta.gov.lk. Вартість візи при цьому становить 35USD. Оплата проводиться за допомогою карток MasterCard і Visa. Про отримання дозволу ЕТА ви будете повідомлені через свою електронну пошту. Зверніть увагу: після отримання ЕТА, рекомендується мати при собі копію повідомлення про видачу для паспортного контролю в аеропорту Коломбо.
Оформлення візи для дітей до 12 років є безкоштовною. Для громадян країн СНД, які відвідують Шрі-Ланку транзитом, віза також буде безкоштовною (до 48 годин).

Віза буде видаватися на дворазове відвідування країни на 30 днів з дня прибуття в Шрі-Ланку. У разі, якщо планується поїздка на строк понад 30 днів, ділове відрядження або поїздка не з туристичною метою, візу необхідно оформляти наперед в консульському відділі посольства Шрі-Ланки в Москві.

Документи, необхідні для оформлення візи в Шрі Ланку:
 • закордонний паспорт (термін дії не менше шести місяців з дня виїзду з Шрі-Ланки);
 • зворотний квиток з конкретною датою вильоту;
 • Міграційна картка, заповнена англійською мовою (можна отримати в літаку або на кордоні);
 • ваучер на туристичне обслуговування;
 • грошові кошти з розрахунку 25-50 USD на день перебування в країні.
Вимоги до документів:
 • наявність підпису власника в паспорті;
 • діти до 14 років можуть мати свій паспорт або повинні бути вписані в паспорт батьків;
 • на вписаних в паспорт дітей старше 5 років повинна бути вклеєна фотографія;
 • у паспортах громадян Узбекистану повинен стояти штамп МВС (дозвіл на виїзд за кордон).

Митні правила Шрі-Ланки

Гроші:
Ввезення і вивіз іноземної валюти на територію Шрі-Ланки не обмежений (суму понад 10 000 USD необхідно задекларувати). Заборонений транзит індійської і пакистанської валюти. Ввезення і вивіз валюти Шрі-Ланки обмежений сумою 5 000 рупій.

Дозволено:
Дорогі предмети і речі декларуються для подальшого вивезення з Шрі-Ланки. Особам у віці понад 18 років дозволено безмитне ввезення на о. Шрі-Ланка до 2 пляшок (0,75 л) вина і до 1,5 л міцних спиртних напоїв; до 250 мл туалетної води і до 56 г (2 унції) духів, а також товарів для некомерційного використання на загальну суму до 250 USD. При в'їзді сім'ї на територію Шрі-Ланки дозволено безмитне ввезення товарів з розрахунку тільки на двох членів родини. Розмір мита на ввезення сигарет залежить від їх розміру - за ввезення виробів довжиною від 72 до 84 мм стягується 6,7 рупії за штуку, довше 84 мм - 7 рупій. Вартість ввезення кілограма тютюну або сигар - 1300 рупій.

Заборонено:
Заборонений на о. Шрі-Ланка ввезення наркотиків, вогнепальної зброї, боєприпасів, вибухових речовин, холодної зброї, рослин, плодів, м'яса птиці, медпрепаратів (за винятком призначених для особистого використання - на такі ліки повинен бути оформлений рецепт), матеріалів порнографічного або пропагандистського характеру, друкованої або відеопродукції атеїстичної спрямованості, а також товарів комерційного призначення (виняток становлять торгові зразки). Для ввезення на острів Шрі-Ланка домашніх тварин необхідно попередньо отримати дозвіл у місцевому Департаменті ветеринарії (Department of Animal Production and Health, DAPH). За кожну тварину справляється гербовий збір у розмірі 5 рупій і митний збір в 250 рупій. Крім того, домашні кішки і собаки повинні супроводжуватися ветеринарним сертифікатом міжнародного зразка та довідкою про щеплення проти сказу. Зі Шрі-Ланки заборонений вивіз наркотиків, вогнепальної зброї, боєприпасів, вибухових речовин, холодної зброї, рослин, плодів, м'яса птиці, медпрепаратів (за винятком призначених для особистого використання), а також антикваріату. Без спеціального дозволу заборонено вивезення предметів зі Шрі-Ланки, що представляють історичну або культурну цінність, масок, рукописів, книг, виробів зі слонової кістки, колекцій монет і марок, тварин, рослин, коралів, необроблених дорогоцінних і напівкоштовних каменів, а також чаю в кількості більше 2 кг