Шарм-Ель-Шейх розташований на самому півдні Синайського півострова. Курорт витягнувся на кілька десятків кілометрів уздовж Шаркс-Бей і Шарм-Ель-Майя. Спочатку ніяких поселень тут не було, і своїм будівництвом курорт цілком і повністю зобов'язаний розвитку туризму і єгипетському президентові Хосні Мубаруку. Насіленія курорту переважно чоловіче, зайняте в туристичному бізнесі.

Центром курорту можна назвати затоку Наама. Саме тут були споруджені перші готелі. Ця частина Шарм-Ель-Шейха найбільш упорядкована. Готелі розташовані в дві-три лінії. Уздовж затоки простяглася пішохідна алея довжиною в 3 кілометри, суцільно усіяна магазинами і ресторанами. У порівнянні з іншими єгипетськими курортами, наприклад з Хургадою, Шарм-Ель-Шейх є більш престижним, і за замовчуванням більш дорогим.

Курорт стане приємним сюрпризом для любителів підводного плавання, так як розташований на берегах чистого і прозорого Червоного моря. Неподалік від Шарм-Ель-Шейха розташований національний морський заповідник Рас-Мухаммед. Крім затоки Наама, готелі розташовані також на берегах інших заток, що знаходяться поруч: Набк Бей, Шарк Бей, Шарм-Ель-Майя.

Порівняно недавно з'явився «даунтаун» Шарм-Ель-Шейха - центральна частина міста з дискотеками, ресторанами і магазинами. Тут представлено безліч готелів. Є як маленькі сучасні готелі, так і величезні туристичні комплекси, що пропонують вищий рівень обслуговування та комфорту: ресторани, дискотеки, нічні клуби, спортзали, басейни, поля для гольфу, тенісні корти. Словом, в Шарм-Ель-Шейху від нудьги вам страждати не доведеться. Водні види спорту (дайвінг і віндсерфінг), прогулянки верхи на конях, екскурсії на верблюдах, сафарі по пустелі і велика кількість пам'яток старовини - це далеко не повний список розваг, які чекають вас у цій країні.