Невелике містечко Пафос розташувався на березі Середземного моря на південному заході Кіпру. Це давня столиця Кіпру часів Римської імперії. Саме поряд з Пафосом знаходиться місце, де за переказами, богиня любові і краси Афродіта вийшла на берег з піни морської. До недавнього часу курорт був одним з найбільш занедбаних куточків острова. Сьогодні Пафос та його околиці - третій за значимістю туристичний центр Кіпру. Пафос зберіг свою неповторну природну красу. Тут прекрасний клімат і безліч історичних пам'яток. Завдяки наявності унікальних пам'яток історії місто занесений ЮНЕСКО в список об'єктів світової культурної спадщини.

Пафос складається з верхнього і нижнього міста. Нижнє місто (Като) розташоване уздовж берега. Тут знаходиться більшість пам'яток. Верхнє місто (Ктима) являє собою міський центр, де знаходиться більшість адміністративних будівель міста. Нижнє і верхнє місто з'єднані проспектом Апостола Павла. Розвиток туризму в регіоні перетворив Пафос. Затребуваним виявилося все: і багате подіями минуле цих місць, і особливості тутешньої природи. Значення міста особливо зросла з введенням в дію межународних аеропорту поруч з Пафосом.

Туристична територія Като вражає великою кількістю сувенірних магазинів, барів, широким вибором ресторанів і дискотек. Безліч розваг пропонують комфортабельні готелі. У Пафосі є всі можливості для цікавого і різноманітного відпочинку: можна відвідати місцевий музей і Гробниці королів, побувати в одній з перших християнських базилік, помилуватися гаванню з висоти стін стародавнього форту. У Пафосі знаходяться найкрасивіші і добре збережені мозаїки, коли-небудь знайдені в районі Середземного моря.

Кращі піщані пляжі Пафосу знаходяться в Коралової бухті, в 15 хвилинах їзди від Пафосу. Усі пропоновані готелі знаходяться на пляжі або недалеко від нього.