Корисна інформація про ОАЕ:

- В ОАЕ не можна їсти на ходу або стоячи, не можна дивитися в обличчя людині, яка зайнята їжею. Хліб прийнято розламувати руками.

- Як правило, речі, гроші та їжу беруть правою рукою.

- Ніколи не направляють підошви ніг у бік кого-небудь.

- При рукостисканні в очі співрозмовнику не дивляться і не тримають у кишені іншу руку. Не можна також інтенсивно махати рукою в повітрі, особливо, якщо в ній сигарета.

- Неввічливо відмовлятися від кави, яку вам запропонували. Якщо ви все ж хочете відмовитися від повторної порції, то потрібно вимовити «шукран» або покачати порожню чашку.

- Ніколи не обходьте спереду тих, хто молиться. На вході в будинки й мечеті прийнято знімати взуття.

- Вживання спиртного заборонено Кораном. Але іноземцям, які прибули на територію держави, робиться виняток. Єдине місце, де алкоголь повністю заборонений – це емірат Шарджа. Дуже суворого покарання заслуговує людина, що знаходиться в алкогольному сп'янінні в громадських місцях. Йому загрожує чималий штраф, може навіть арешт або депортація. Всі емірати мають всього декілька магазинів, у яких іноземцям дозволено придбати спиртне. Якщо поліція зафіксує винос на вулицю алкогольних напоїв, вона буде розглядати цей факт як його продаж і покарає. Алкогольними напоями торгують ресторани і бари при готелях, але придбати їх можуть тільки проживаючі в них. Продаж на винос заборонений. Тяжким порушенням класифікується водіння транспортного засобу в нетверезому вигляді. Воно карається досить великим штрафом, може застосовуватися навіть тюремне ув'язнення.

- Кинуте сміття на вулиці вам обійдеться в 500 дирхам, штраф накладається навіть у випадку промаху або непотрапляння в урну.

- Увагу до жінок, яка розцінюється як зайва або дії, визнані за такі, як правило, призводять до взяття під варту або штрафу в розмірі до 60 тисяч дірхамів.

- Лихословити або вимовляти навіть риторичні загрози в громадських місцях суворо заборонено. Такі діяння можуть закінчитися семирічним ув'язненням.

- Терміном до п'яти років карається вживання наркотиків, а за ввезення і продаж присуджується навіть смертна кара.

- Сувора заборона на фотографування державних установ, палаци шейхів, військові об'єкти і споруди. Тільки з дозволу чоловіків можна робити фотозйомку місцевих жінок.

- Жінки повинні одягатися скромно. Відвертий одяг заборонений. Закони в еміраті Шарджа говорять про те, що жінка повинна одягом прикрити коліна, руки і шию. Краєм непристойності вважається з'являтися в громадському місці в пляжному або спортивному одязі. Навіть в умовах пляжу заборонено поява «топлес» або в оголеному вигляді. У Шарджі жінки не повинні перебувати в купальниках навіть на пляжах муніципалітету.

- Ксерокопії документів або їх оригінали краще носити завжди з собою, так як поліцейські можуть працювати без форми, прискіпливо здійснюючи контроль виконання традиційних правил і норм.

- Місцеве законодавство не спирається на концепцію "презумпції невинності", як на основний фактор. Часто перевіряються документи в громадських місцях, застосовуються навіть провокаційні дії, перевдягнутих у цивільне агентів. Не рекомендується сідати в поліцейську машину без пред'явлення звинувачень за конкретний випадок.

- Не доцільно пити воду з водопроводу, хоча дотримання норм чистоти по відношенню до питної води бездоганне.

- Обов'язково захищайте тіло від сонця за допомогою спеціально для цього призначених кремів для запобігання опіків.

- Потрібно більше пити рідини, добре б мінеральну воду або свіжі соки. Вологість у спекотний період призводить до запотівання окулярів і об'єктивів відео - та фотокамер, коли туристи залишають кондиціоновані приміщення. Не рекомендується виходити на вулицю без головного убору, очі слід захищати від сонця окулярами, які не пропускають ультрафіолет. Навіть пляжний тент повністю не може захистити від пекучих сонячних променів, що відбиваються від піску і води. Найнебезпечнішим часом для прогулянок на відкритому повітрі і загоряння на пляжі є період з 11 години і до 14 годин.

- Про небезпеку, яку представляють кондиціонери, теж не варто забувати. Зазвичай, вони працюють на всю потужність, а значить, після довгострокового перебування під палючим сонцем здатні легко викликати застуду.

- На національні страви неадаптований організм може відреагувати несподівано.

- Купаючись, необхідно пам'ятати, що розташовані на узбережжі океану пляжі, мають досить сильні відливи і припливи. Характер прибережних течій найчастіше непередбачуваний. Виконання занурень слід здійснювати обов'язково в супроводі інструкторів з цієї місцевості, які добре знайомі з характерними особливостями навколишніх вод.

Арабські Емірати суворо дотримуються посту під час мусульманського місяця Рамадан. В цей час жителі не п'ють, не їдять і не курять у громадських місцях з моменту сходу до заходу сонця. Протягом цього місяця в магазинах та інших закладах не продаються алкогольні напої. У знак поваги до туристів в ОАЕ, під час Рамадану представникам інших релігійних конфесій дозволено їсти, пити і палити вдень в готельних барах і ресторанах. На завершення місячного посту проводиться триденне свято розговіння Ейд Аль-Фітр. У країнах СНД його знають як Курбан-Байрам. Жителі беруть участь у народних гуляннях, відвідують рідних, дарують подарунки і роблять пожертвування.