Пам'ятки Мексики численні і дуже різноманітні. Оптимальним варіантом відвідування Мексики буде комбінований тур: екскурсійна програма у поєднанні з пляжним відпочинком.

Пропонуємо вашій увазі найбільш цікаві для відвідин міста і визначні пам'ятки Мексики:

Піраміди Теотіуакана
Досі невідомо, коли тут почали селитися перші люди і чого місто було покинуте, але його архітектурні пам'ятки вражають уяву. Піраміди Теотіуакана розташовані приблизно в 50 км на північний схід від Мехіко. Сучасний Теотіуакан - величезний археологічний комплекс, найвідомішими спорудами якого вважаються Піраміда Сонця і Піраміда Місяця, Вулиця Смерті, Храм Пернатого Змія з орнаментом у вигляді величезних зміїних голів та ін.

Таско
Гірське місто, що знаходиться під захистом Юнеско як пам'ятник Світової культури, зберіг планування і забудову з типовими брукованими вулицями і будинками, властиву колоніального періоду. Таско-де-Аларкон (Taxco de Alarcón) - найчастіше іменується просто Таско, являє собою світову столицю срібла, що знаходиться в південному регіоні, 151 км на південь від Мехіко. Унікальний красою архітектури і вважається одним з наймальовничіших міст в Мексиці.

Пуебла
Пуебла, відомий як "Місто ангелів" і є столицею однойменного штату. Знаменитий своїми соборами, церквами і площами, а також ремеслом Талавера – древо життя (картини на корі папери з химерним дизайном з оніксу і мармуру). Місто розташоване приблизно в 136 км на схід від Мехіко біля підніжжя вулкана Попокатепетль і був заснований у 1531 р.

Оаксака
Столиця однойменного штату на південному сході Мексики. До речі, це єдине місце в Мексиці, де готують 50-градусний напій «мескаль». Тут немає ні фешенебельних курортів, ні індустріальних центрів країни, це справжня Мексика, де поєднуються індіанські традиції і колоніальна архітектура. У віддалених гірських районах штату Оаксака досі живуть індіанці, уклад життя яких мало змінився через багато тисяч років. Серед них ще зустрічаються цілителі - «curandero», готують магічні зілля за старовинними рецептами. Прогулюючись по брукованих вулицях, ви зможете помилуватися безліччю церков, споруджених у стилі бароко, посидіти в одному з місцевих кафе, в якому ви зможете скуштувати знамениту на всю країну кухню штату Оаксака, купити справжній москаль з «гусано» (личинками жука), а також індіанські ремісничі вироби.

Монте-Альбан
Ритуальний центр трьох цивілізацій. Населений протягом понад 1,5 тис. років змінюють один одного народами - ольмеками, сапотеками і миштеками - комплекс Монте-Альбан, з його терасами, дамбами, каналами, пірамідами і штучними пагорбами, буквально був вирізаний з гір, ставши шедевром сакральної топографії. Монте-Альбан розташований в семи милях від міста Оахака на узвишші, з якого відкривається прекрасний огляд всієї долини. Свого часу тут розташовувалася столиця народу сапотеків.

Каньйон дель Сумідеро
Розташований в 5 км від Tuxtla gutierrez, столиці штату Чьяпас в Мексиці. Є одним з найбільш вражаючих в Америці. Його стіни досягають 1000 метрів у висоту. Різноманітність флори і фауни каньйону заворожують, серед його мешканців можна зустріти крокодилів і мавп. Річка Гріхальва, на якій знаходиться це диво природи, тече через штати Чіапас і Табаско, і впадає в Мексиканську затоку.

Паленке
(Palenque, майя Лакамха) - умовна назва руїн великого міста майя на північному сході мексиканського штату Чьяпас - політичного і культурного центру майя в 3-8 ст. н. е. Збереглися: залишки палацу (площею 92 x 68 м) - група будівель, розташованих навколо 2 великих і 2 малих дворів, квадратна в плані башта; «Храм Сонця», «Храм Хреста», «Храм написів» (в товщі його піраміди в 1952 році виявлено приміщення з помилковим склепінням, барельєфами на стінах і саркофагом у центрі - мабуть, гробниця правителя). Всі будівлі багато прикрашені рельєфами з стуку.

Кампече
Старовинний торговельний порт, оплот протистояння піратам. Тут збереглися дві фортеці, в одній з яких знаходиться музей, сім бастіонів, які також є музеями та майданчиками для проведення виставок. Ці стіни, і бастіони фортеці захищали місто від постійних нападів піратів у XVII і XVIII ст. Завдяки цим історичним пам'яткам, а також кількох інших будівель історичного центру міста (одного з найбільш добре збереженого в Мексиці), це місце було оголошено ЮНЕСКО в 2002 р. Надбанням Людства. Місто Кампече є столицею однойменного штату, і розташований на півдні Мексики в районі Мексиканської затоки.

Ушмаль
(«Побудований три рази») - важливий церемоніальний центр майя на Юкатані. Тутешні пам'ятки історії просто безліч - Велика піраміда, Піраміда чарівника («Будинок карлика») висотою 38 м, прекрасно збережена будівля палацу правителя з його знаменитим «троном двоголового ягуара», Храм фалосів, Дім черепах, чотирикутник Монастиря черниць і Піраміда старої чаклунки.

Чичен-Іца
Грандіозний центр майя-тольтекськой цивілізації, який увібрав у себе знання, вірування і уявлення цих народів про всесвіт і навколишньому світі. Основні визначні пам'ятки: храм Кукулькана, храм воїнів, обсерваторія Караколь, священний сенот і ін. Місто внесено до списку об'єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, а знаходиться тут піраміда Кукулькан оголошена одним з нових семи чудес світу. Чичен-Іца, розташований на півночі півострова Юкатан.

Тулум
Місто-порт і важливий торговий центр культури майя. Саме в цьому місті, побудованому на кручі Карибського моря, стародавні майя обмінювалися товарами, а також вивозили їх вглиб півострова Юкатан. Невелика археологічна зона вражає своїм розташуванням, фортечною стіною, храмами і збереженими фресками і рельєфами.

Коба
Чудова археологічна зона. Тут знаходиться найвища піраміда Півострова Юкатан. Принадність цього археологічного мегасайта в тому, що він набагато менше відвідувачів, ніж інші. Прогулянка по археологічній зоні перетворюється на прогулянку незайманими джунглями, в яких ховаються стародавні храми класичного періоду майя і стели з оригінальними ієрогліфами. Розкинутий на кілометри, Коба в давнину був винятково важливим культурним і релігійним центром Юкатана.

Про-у Жінок
(Isla Mujeres) – довжина острова 8 км, він знаходиться в Карибському морі лише в двадцяти хвилинах на поромі від Канкуна, в 13 км на північний схід від Канкуна і є найпівнічнішою точкою Мексики. На острові багато місць для снорклінга і дайвінгу.

У Косумель
Найбільший острів Мексики, його розміри 53 км на 14 км. Він знаходитися навпроти Плайя Дель Кармен. Дайвінг – головна розвага на острові. Під водою тут можна побачити скатів, мурен, барракуд, черепах, акул і безліч різних видів коралів. Добиратися до Косумелю просто: щогодини ходить пором з Плайя Дель Кармен, тривалість поїздки близько 45 хвилин.