Мексика манить своєю загадковістю, красою і таємничістю. Сучасна Мексика поєднує в собі дивовижну природу, чудові пляжі, колоритні національні традиції і культуру, багату історію, відображену в пам'ятках ацтеків і майя, колоніальні палаци і безліч райських куточків. Мексика дає шанс не тільки дізнатися багато нового, але й змінити свій світогляд, поглибити філософське відчуття життя. Обов'язково відвідайте цю цікаву країну.

Мексика: факти і цифри

Площа: 1 958 200 км2
населення: 19,261 млн. чоловік
столиця: Мехіко
мови: іспанська (офіційна), нахуатль, майя, отомі, та ін.
релігії: католики (89%), протестанти
грошова одиниця: песо (MXN), 1 песо=0,077 USD
державний устрій: федеративна республіка

Чим приваблива Мексика для мандрівника?

1. Унікальна культура та історія
Під час подорожі до Мексики можна познайомитися з найдавнішою культурою цивілізацій ацтеків, тольтеків і майя, доторкнутися до їх незвичайним традицій і кривавої історії. Для тих, хто захоплюється історією людства, буду цікаві величні піраміди майя Чолула, Теотіуакана, Монте-Альбана і Мітле, єдині у своєму роді пам'ятники найдавніших цивілізацій Чичен-Іца, Тахін, Паленке, Тікаль, Майяпан, Шкарет, Йшов-Ха, Мітла і Ушмаль. Детальніше про історичні пам'ятки тут .

2. Природні пам'ятки
Природа Мексики різноманітна і дуже красива: мальовниче узбережжя, екзотична тропічна рослинність, діючі і сплячі вулкани, відомі на весь світ (Орісаба, Попокатепетль та інші), гроти, печери. Гості країни приїжджають, щоб побачити Мексиканське нагір'я в оточенні хребтів Сьєрра-Мадре, вогнедишні пустелі і численні Національні парки (Кумбес-де-Монтеррей, Сьєрра-де-Сан-Педро-Мартір, Каньйон-дель-Ріо-Бланко та інші) А ще в Мексиці росте найбільше і давнє дерево в світі Тулі.

3. Чудові курорти Мексики
Мексика несе не тільки духовне збагачення. Тут розташовані курорти світового значення Акапулько, Канкун, Рів'єра Майя, Пуерто-Валларта, Плайя-де-Кармен, Масатлан, Косумель.

Коли їхати в Мексику?
Мексика підходить для відпочинку в будь-який час року, особливих відмінностей між вологим і сухим сезоном не відзначається. Але варто мати на увазі, що з серпня по листопад півострів Юкатан і узбережжя Мексиканської затоки можуть піддаватися сильним тропічних ураганів, а з травня по жовтень триває сезон дощів. Таким чином, самим ідеальним часом для подорожі до Мексики є зима.

Мексика: часовий пояс
Час в Мексиці відстає від Київського на 9 годин.

Мексика: історія країни
В давнину на території нинішньої Мексики розташовувалися великі імперії. 1200 років до н.е. племена ольмеків заснували уздовж Мексиканської затоки першу розвинену цивілізацію. На південному сході Мексики приблизно з 250 до 850 року н. е. процвітало державу майя. Їхні племена будували великі міста і храми, де вони поклонялися Сонцю і Місяцю. З середини 15 століття процвітала могутня цивілізація ацтеків. Столицею ацтеків було місто Теночтітлан (нинішня столиця Мексики - Мехіко).

В 1519 році іспанські конкістадори почали криваву колонізацію узбережжя Мексиканської затоки. Вони захопили землі ацтеків, які стали колонією Іспанії на 300 років. Мексика здобула незалежність у 1821 році, але після війни з США втратила більшу частину своїх земель.

Мексика: економіка
Мексика має вільний ринковий тип економіки. Її складають сучасна і застаріла промисловість, сільське господарство і зростаючий приватний сектор. У 1982 році в країні налічувалося 1000 підприємств державної форми власності, у 2000 році ця кількість скоротилася до 200. Процес приватизації підтримувався урядом, і з його допомогою посилювалась конкуренція серед морських портів, телекомунікацій, залізниці, аеропортів, розподілу електроенергії і природного газу. Мексика змогла компенсувати економічний спад 1995 року шляхом активного експорту, а в 1996-1999 роках економіка відновилася. Робочі місця збільшилися, заробітні плати населення зросли, відповідно, підвищилася його купівельна спроможність. Але економіка, як і раніше, потребувала модернізації та поліпшення добробуту. У 1994 році Мексика підписала з США і Канадою договір про вільну торгівлю, після чого кількість товарів між країнами зросла в 2 рази. Спроби укладання подібних договорів проводилися відносно більшості латиноамериканських країн. Також Мексика уклала торговий договір з Євросоюзом в цілях зменшення своєї залежності від США.

Основу промисловості Мексики складають виробництво харчових продуктів, тютюну, хімікатів, одягу і автомобілів, металургійна, сталеливарна, нафтопереробна і текстильна галузі, туризм. Мексика виробляє кукурудзу, пшоно, сою, боби, рис, бавовна, томати, фрукти, кава, молочні продукти, яловичину, птицю, продукти з дерева і пиломатеріали.

Мексика: населення
Більшість мексиканців соствляют складають метиси (нащадки від змішаних шлюбів індіанців та іспанців). Багато жителів сіл досі кажуть на індіанському мовою. Барвисті фестивалі, що проходять по країні, відображають традиції більш 5000-літньої давнини. В даний час більшість населення проживає у великих містах. На повсякденне життя городян дуже сильний вплив робить американський і європейський спосіб життя.