Місто Мармарис, що відноситься до провінції Мугла, знаходиться недалеко від злиття двох морів - Середземного і Егейського. В якості базового аеропорту Мармариса використовується аеропорт Даламан, розташований приблизно в 120км на схід. Сучасний Мармарис простягнувся уздовж берега на кілька кілометрів. В західній частині міста зосереджена більшість готелів. У східній частині знаходиться середньовічна фортеця. Тут же розташовані критий базар і основні магазини. На схід від Мармариса є парк Гюнлюдже з пляжами вздовж берега. Це одне з небагатьох місць світу, де повітря насичене ароматом зростаючих тут запашних мастиковых дерев, які називають "гюнлюк" або "сигла".
  
Пляжі в Мармарисі піщані, але неширокі і в сезон дуже багатолюдні. Більш просторі пляжі є в селищах Ічмелер і Турунч, які знаходяться в околицях Мармариса на відстані 8 і 20км від центру відповідно. За чистоту моря і пляжів Турунч відзначений сертифікатом "Синій прапор" ЮНЕСКО. Гордістю тутешніх місць по праву вважається ароматний сосновий мед "чамбалы", який варто придбати в якості подарунка. Мармарис - відомий центр парусного спорту Туреччини з великою гаванню для яхт. Тут щорічно проводяться міжнародні вітрильні регати. Місто, також, вважається найбільшим центром підводного плавання в Туреччині.

Околиці Мармариса - одне з наймальовничіших місць південного сходу Туреччини. Півострів Решадие, що розділяє Середземне та Егейське моря, майже на 100км видається на захід від Мармаріса. На автомобілі можна дістатися до мису з руїнами античного Книдоса, де скульптор Пракситель створив незрівнянну Афродіту. Саме тут можна скупатися в двох морях одночасно.
 
Мальовничий острів Седир, часто званий острів Клеопатри, розташований в затоці Гекова Егейського моря, відомий своїм пляжем і кришталево прозорою водою. Такий пісок, як на острові Седир, можна знайти тільки в Північній Африці - цей пляж природний феномен. Вода тут насичена карбонатами, які, огортаючи піщинки, надають їм перламутровий блиск. До речі, цей великий білий пісок може використовуватися як лікувальний засіб при різних опіках. Крім пляжу з незвичайним піском на острові є ще руїни храму Аполлона, амфітеатру в оливковою гаю і залишки античного порту.