Курорти Адріатики в очікуванні сезону

Хорватія і Чорногорія планують вийти з карантину одними з перших — влада країн готова відкрити високий туристичний сезон вже на початку літа. Цьому сприяє менша кількість захворювань Covid-19, яких з самого початку в цих країна було порівняно небагато. Такою інформацією, отриманою від представників місцевих приймаючих компаній, поділився директор Adria Hit Володимир Швець. Також він розповів, що готелі в цілому досить лояльно переносять дати бронювань на другу половину літа, не вимагаючи додаткових доплат. «Це вагомий аргумент на користь того, що відмовлятися від поїздки не варто. Краще перенести її на липень чи серпень, так буде навіть вигідніше і в плані більш комфортного клімату, і по грошах», — уточнив співрозмовник.

Відкривати туристичний сезон у червні планують і в міністерстві туризму Албанії. В країні протягом двох тижнів спостерігається зменшення діагностованих захворювань. Не виключено, що будуть дозволені чартерні рейси, зокрема з України, Білорусі та скандинавських країн — така попередня домовленість досягнута за результатами переговорів. Цією новиною поділилася директор албанської приймаючої компанії Aler Travel Тетяна Байрактари під час прямого включення з одного з курортів країни. За її словами, правила в'їзду в країну радикально змінюватися не будуть, хіба що прибувають будуть проходити температурний скринінг. Певні зміни будуть внесені і в формат відпочинку: не буде масових заходів і вечірок, готельєри також мають намір відмовитися від форми харчування «шведський стіл» на користь ресторанів a la carte. В самих готелях і автобусах також вживатимуться додаткові заходи безпеки, зокрема — регулярні заходи дезінфекції.

Готується до літа і турсектор Італії, особливо південної частини країни, яку пандемія зачепила в меншій мірі. За прогнозом, запуск сезону буде в кінці червня або на початку липня. Готелі, швидше за все, збережуть свої ціни, щоб не втратити своїх постійних клієнтів, і в першу чергу будуть орієнтуватися на внутрішній турпотік, який в Італії завжди був досить об'ємним. У найближчі два місяці у всіх об'єктах туристичної інфраструктури будуть проводити ретельну санітарну дезінфекцію. Очікується, що вибором туристів в цьому році стануть маленькі містечка, не заїжджені туристичні маршрути з акцентом на гастротуризм і більший час перебування на природі. Про це на своїй сторінці в Facebook написав засновник Italia Club Сергій Єременко.