Острів Крит... Відпочинок тут безсумнівно, запам'ятається надовго. Важко знайти в світі місце, про яке ходить така ж кількість легенд, які настільки тісно переплітаються з реальністю, що вже важко відрізнити: де правда, а де вигадка. Саме тут, за переказами, був народжений батько всіх богів - Зевс, тут знаходилася могутня імперія Міноса, жив легендарний Дедал, який спорудив палац, в якому надалі Тесей бився з Мінотавром. Тут же набагато пізніше народився живописець Ель Греко. Відпочинок на Криті дасть можливість побачити і багато інших пам'яток.

Щорічно відпочинок на острові Крит приваблює тисячі туристів, які приїжджають, щоб відчути натхненну атмосферу історії острова, насолодитися морем і критської кухнею або ж просто поспостерігати красиві пейзажі. Так як острів досить великий, його місцевість надзвичайно різноманітна. Найбільшою популярністю серед туристів користується північне узбережжя, де розташований Іракліон - столиця Криту, яка ділить острів на західну і східну частини.

Східна частина славиться такими курортами як Херсонісос, Сісі і Аммудара. Агіос Ніколас і Елунда, розташовані в затоці Мірабелло, так само користуються світовою славою. В Агіос Николосе знаходиться озеро Вулісмені, в якому, за легендою, омивалася богиня Афіна.

На західному узбережжі зручно розташоване мальовниче місто Ретімно. Взагалі західна частина острова зберегла природу майже незайманою, з її красою і загадковістю. Тут же розташований цікавий своєю унікальністю заповідник Греції - Самарія. Словом, з якою б метою ви б не планували відпочинок на Криті, на цьому острові вона втілитися в реальність.

Відпочинок на острові Крит порівняно недорогий. Ціни порівнювані з курортами Туреччини, Єгипту, Болгарії.

Коротка інформація про регіонах Криту

Ретімно

Старе місто, веде своє існування ще з часів мінойської епохи. Розташоване між Іракліоном і Ханья. Саме місто пересічений безліччю жвавих торгових вуличок з барами, клубами і дискотеками. Берегова лінія дуже зручна і приємна для проведення часу під ласкавим крітським сонцем. При бажанні можна відвідати сталактитові печери або з'їздити на єдине прісне озеро Криту - Курнас.

Херсонісос
Курорт знаходиться в затоці Малія, в 26км від Іракліона. Мабуть, це сама жвава область на східному узбережжі острова, з її барами, дискотеками, бутиками. Також тут можна знайти розваги, які зроблять ваш відпочинок на Криті ще більш різноманітним: міні-гольф, картинг, дайвінг-центри, аквапарк з гірками, базу верхової їзди. Звичайно ж, серед елементів сучасної інфраструктури тут збереглися пам'ятки античної культури, втілені у древніх храмах, фонтанах та інших спорудах.

Балі
Селище знаходиться на 45км південь від Іракліона. Перші згадки про нього з'явилися з часів правління венеціанців на Криті. Це місце одне з найбільш мальовничих на острові: скелі з гострими піками, глибокі гроти, красиві види на море, прекрасна берегова лінія з чистісінькою водою, в якій можна розгледіти навіть восьминогів. Тут відмінні можливості для риболовлі. В місцевій гавані влаштовуються подорожі вздовж берега на «піратських шхунах».

Агія Пелагія
Невелике приморське містечко, що знаходиться в 20 кілометрах від Іракліона. Ще зовсім недавно Агія Пелагія була непримітним рибальським селищем, але затишне розташування перетворило його в один з найвідоміших курортів Криту.

Агіос Ніколаос
Цей регіон дуже гостинний, пропонує різноманітні можливості для відпочинку, шопінгу, фотозйомок, прогулянок на катерах по каналу, що з'єднує морську частину селища з мальовничим озером Вулизмени, в якому, за переказами, омивалися Артеміда і Афіна.

Ханья
Знаходитися ця область на самому заході Криту. Ханья об'єднує в собі практично все, чим приваблює туристів відпочинок на Криті. Столицею округу є місто Ханья - зменшена копія Венеції - яке зачаровує чарівністю вузьких вуличок і портових будівель. Місто можна пройти з кінця в кінець за 20 хвилин, але щоб дійсно розглянути його, навряд чи вистачить і тижня.

Амудара
Це місце володіє усіма необхідними елементами для сучасного туристичного курорту: таверни, кафе, розваги, п'ятикілометровий піщаний пляж. Відкритість бухти особливо сприяє популяризації такого виду спорту як віндсерфінг. Крім того, Амудара розташована дуже зручно для здійснення поїздок по східній і центральній областях Криту, відомих своїм багатим археологічним надбанням.

Малія
Дуже популярне місце, що знаходиться в 34км на південь від Іракліона, недалеко від Херсонісоса. Можна припустити, що ці курортні міста в майбутньому об'єднаються, про що свідчить наявність невеличких курортів між ними.

Елунда
Зовсім нещодавно це було маленьке село, тепер же Елунду називають «перлиною в короні Криту». Тут знаходяться найдорожчі і комфортабельні готелі острова.