Кіпр - одна з тих країн, які наче створені для відпочинку. Серед великої кількості островів Середземного моря відпочинок на Кіпрі один з найбільш затребуваних і привабливих. Комфортний клімат, красива природа, тепле море і прекарсные пляжі – все це Кіпр. Відпочинок тут безсумнівно виявиться захоплюючим і цікавим для кожного мандрівника. На острові добре розвинена туристична інфраструктура і знаходиться багато сучасних готелів. Для сімейного відпочинку тут створені всі комфортні умови, для молодих і енергійних в курортних містах Кіпру кипить нічне життя, а для любителів спокійного відпочинку острів відкриє свої найпотаємніші і мальовничі куточки.

Кіпр: факти і цифри
площа: 9251 км2
населення: 723 тис. осіб, 4/5 - греки, 1/5 - турки
столиця: Нікосія
мови: грецька, англійська, турецька
релігії: християнство (79%), іслам (19%), інші релігії (2%)
грошова одиниця: Євро
державний лад: республіка

Чим привабливий острів Кіпр для мандрівника?

1. Прекрасні чисті пляжі
На Кіпрі є все, що цінує у відпочинку сучасна людина. Більше п'ятдесяти пляжів Кіпру відзначені Блакитним прапором Євросоюзу, як безпечні та чисті. Такою кількістю прекрасних пляжів не зможе може похвалитися жодна країна Середземного моря. Вони розташовані в Айя Напі, Протарасі, Ларнаці, Пафосі і інших курортних містах. Відпочинок можна провести на дикому, міському або готельному пляжі. Вони різною мірою обладнані і доглянуті. На обладнаних пляжах для гостей пропонується безліч розваг: водні лижі, віндсерфінг, дайвінг, атракціони. Більшість пляжів піщані, але зустрічаються і затишні бухти серед крутих скель. Практично на кожному пляжі є таверни і ресторани.

2. Історичні пам'ятки
Відпочинок на Кіпрі надасть вам можливість відвідати численні історичні пам'ятки. Здавна Кіпр був морським «перехрестям», тому багато народів і культур залишили тут слід про себе. Серед основних визначних пам'яток храм Афродіти, узбережжя Петра-ту-Роміу, де Афродіта вийшла з моря, руїни античного міста Куріон, святилище Аполлона, замок Колосса і багато інших.

3. Природа Кіпру
Природа Кіпру вражає своїм різноманіттям і зачаровує красою. Тут зустрічаються мальовничі долини, густі виноградники, величні скелі, стрімкі гірські річки. Флора і фауна острова поєднує в собі елементи всіх трьох прилеглих континентів. У відпочинок на Кіпрі обов'язково потрібно включити прогулянку по знаменитим кіпрським лісам. Тут можна зустріти сосни, дуби, кедри, кипариси, і навіть суничні дерева і гігантські кактуси. Острів славиться унікальним ботанічним спадщиною, багато видів дерев і чагарників, що ростуть тільки тут. Острів є зупинним пунктом перелітних птахів на шляху між Європою та Африкою. Неподалік від міста Ларнака, на Солоному озері можна побачити граціозних рожевих фламінго. Крім того, тут можна спостерігати черепах і морських котиків, а також таку рідкісну тварину, як кіпрський муфлон (гірський баран). На Кіпрі кілька разів на рік збирають урожай. Взимку дозрівають апельсини, грейпфрути і мигдаль, ранньою весною достигають овочі, влітку приходить пора для кавунів, бананів і динь, а восени збирають абрикоси, яблука, груші, виноград, маслини і сливи. Багатим урожаєм протягом року відрізняється Кіпр, відпочинок тут завжди супроводжує наявність свіжих овочів і фруктів.

4. Активний відпочинок
Любителі активного відпочинку знайдуть для себе заняття на острові в будь-який час доби. На узбережжі курортів Кіпру знаходиться багато дайвінг-центрів, водних атракціонів. Є можливість покататися на яхті або порибалити. Шанувальники спорту можуть зайнятися тенісом, верховою їздою, сафарі на джипах тощо. З настанням темряви в численних барах і дискотеках починається запальне нічне життя.

5. Кіпрська кухня
Для кіпрської кухні характерно поєднання кращих традицій середземноморської кухні. Серед страв найбільше грецьких і турецьких, однак помітний вплив вірменської, арабської та англійської кухні. У ресторанах і тавернах подають переважно м'ясні та овочеві страви, морепродукти зустрічаються рідше, оскільки біля берегів острова риби не дуже багато і її завозять з інших країн. Якщо ви виберете відпочинок на Кіпрі, обов'язково спробуйте місцевий мед і вино – вони просто чудові.

6. Сімейний відпочинок
Кіпр – це ідеальне місце для відпочинку з дітьми. Для їх розваг тут є дельфінарії, аквапарки і лунапарк, також дітям надаються знижки в турах.

7. Відмінне місце для весільних подорожей
Острів чудово підходить для проведення медового місяця. У розпорядженні молодят спеціальні готелі та номери.

8. Діловий туризм
На Кіпрі у багатьох готелях створені умови для ділового туризму, організації конференцій, виставок, корпоративних заходів. Кіпр на сьогоднішній день є міжнародним центром конференцій.

9. Шопінг
Якщо вам пощастило відвідати Кіпр, відпочинок можна приємно урізноманітнити шопінгом і придбати оригінальні вироби з хутра, шкіри та дорогоцінних металів.

Коли їхати на Кіпр?
Клімат на Кіпрі є дуже сприятливим для людини. Сонячних днів у році більше трьохсот. Сезон пляжного відпочинку триває з середини квітня до початку листопада. На початку сезону температура повітря досягає 25 градусів, а води в морі – 18-20 градусів. Навіть спека до 40 градусів не здається на Кіпрі такою вже й важкою, тому що вологість зберігається невисокою. Влітку тут майже не буває похмурих днів, а вода досягає 27-28 градусів. Відпочинок на Кіпрі залишається комфортним навіть у вересні-жовтні.

Кіпр: часовий пояс
Час відповідає Київському.

Кіпр: історія країни
Кіпрські землі відігравали важливу роль в історії Середземномор'я. У культурі острова залишилися відбитки народів Греції, Єгипту, Римської Імперії, Візантії, Венеціанського князівства, Франції та Туреччини. Острів був частиною англійських колоніальних володінь з 1878 року до тих пір, поки в 1960 році не було проголошено її незалежність. Напружені відносини між греками і турками не раз ставали причиною для серйозних політичних конфліктів. У 1974 році північ Кіпру був окупований турецькою армією. В результаті 200 тисяч греків-кіпріотів бігли на південь острова, де проживають і донині.

Кіпр: економіка
Завдяки красивим гірських краєвидів, історичних пам'яток, чудовим піщаним пляжам і м'якому клімату багато туристів віддають перевагу відпочинку на Кіпрі. Тому в даний час основним джерелом доходів економіки став туризм. Робота багатьох мешканців проходить в містах, але сільське господарство грає як і раніше важливу роль для країни. На родючому грунті міжгірської долини селяни займаються вирощуванням картоплі, цитрусових, винограду і маслин. На півдні острова особливо активно розвивається промисловість. Кіпр займає важливе місце у фінансовій та бізнес сфері.