Материкова Греція. Халкідікі - найбільш відомий курортний регіон тут. Він входить в число найбільш екологічно чистих курортів не тільки самої Греції, а й усієї Європи. Тут створені природою унікальні умови для чудового відпочинку: соснові ліси і близько 500 кілометрів чистих пляжів, що омиваються водами Егейського моря. Тут розташовані відмінні готелі Греції. Халкідікі - прекрасний вибір для пляжного відпочинку з червня по вересень.

З міфами Древньої Греції регіон Халкідікі пов'язані наступним чином: колись тут жили титани, в битві з якими Посейдон, бог моря, втратив тризуб. Саме тоді і з'явився півострів з трьома «пальцями»: Кассандра, Ситонія і Святий Афон. У Святому Афоні знаходиться двадцять монастирів, що приваблює віруючих сюди, а на двох інших відгалуженнях - безліч готелів, як п'ятизіркових, так і недорогих.

Готелі Греції на курорті Халкідікі, як правило, знаходяться не в самих курортних містах, а на деякій відстані від них, що дуже зручно, так як дає можливість відпочивати в спокої і гармонії з природою, одночасно маючи доступ до благ цивілізації. Клімат Халкідікі досить сухий, так що літня спека переноситься легко, особливо у поєднанні з чудовими грецькими винами.

Короткий опис регіонів п-ва Халкідікі


Кассандра
«Перший палець» півострова Халкідікі Кассандра - це чиста краса блакитного моря, пляжів, зелені ліси та історична спадщина у вигляді стародавніх візантійських пам'яток, а також сучасні курорти і традиційні грецькі села. Для берегової лінії Кассандри характерні акуратні пляжі, зелені багаті на рослинність пагорби і мальовничі бухти. Привертають увагу і архітектурні особливості будівель Кассандри: стародавні споруди та місцеві села тут ідеально поєднуються з сучасними готелями.

Ситонія
У Ситонії знаходиться не так багато розважальних закладів та населених пунктів. Однак зовсім не цим славиться цей регіон. Тут прекрасні ландшафти, що поєднують в собі величні гори, вкриті зеленню, і засіяне бухтами мальовниче узбережжя. Найвідомішим туристичним центрам Ситонії відносяться Метаморфосси, Неос Мармарас і Микити. Також в Ситонії розташоване перше казино в Північній Греції і поки єдиний у Халкідікі гольф-клуб.

Афон
Афон – третій і, напевно, самий незвичайний «палець» півострова. Це єдине місце в країні, яке практично повністю присвячено поклонінню Богові. Власне, тому він і має назву Святої Гори. Виняткова також краса природи острова: гора Афон, покрита стародавніми деревами, ніби розрізає небо своєю вершиною. Взагалі Афон – це самокерована частина грецької держави, яка керується і підпорядковується Міністерству закордонних справ, а в релігійному плані підпадає під юрисдикцію Константинопольського Патріархату.