Пропонуємо вашій увазі найбільш цікаві екскурсії в Греції, де ви зможете ознайомитися з основними пам'ятками цієї прекрасної країни.

Екскурсії на Криті
Узбережжя острова Крит простягнулося на тисячі кілометрів: пляжі, безліч готелів, міста і селища, ресторанчики і таверни, галасливі туристи... Але поруч знаходиться зовсім інший Крит - дивний і непізнаний: руїни стародавніх міст і пам'ятники минулих цивілізацій, мальовничі гори з дивовижними ущелинами, оливкові гаї, виноградники, тихі села, де життя йде неквапливо й розмірено. Саме в цей світ ви потрапите, покинувши межі курортного міста.

1. Кносський палац і Археологічний музей
Недалеко від Іракліона, столиці о. Крит, знаходиться Кносський Палац – один з найдавніших пам'ятників грецької культури, центр мінойської цивілізації, яка перестала існувати в 1450 році до н. е. Кносський Палац-лабіринт представляв собою безліч приміщень, розташованих на різних рівнях, і налічував до 1300 кімнат. У палаці збереглися царські покої, трон царя Міноса, комори, інші приміщення. Збереглася також частина водопроводу з кераміки. Після відвідування розкопок палацу вас чекає екскурсія до археологічного музею, де зібрані найбільш значущі знахідки часів Мінойської епохи. Також у вас залишиться вільний час для прогулянки по місту.

2. Плоскогір'я Лассіті і Печера Зевса
Лассіті є найбільшим плато на Криті. Плато затишно розташувалося серед гірських вершин на висоті 800м над рівнем моря. До недавнього часу для його зрошення використовувалися близько десяти тисяч вітряків, які подавали воду з підземних джерел. Зображення млинів можна побачити на місцевих листівках. Інтерес у туристів викликає Діктейска печера, де, за легендою, народився і виховувався батько богів Зевс. Ви також відвідаєте середньовічний монастир Керра, що знаходиться високо в горах і критське село Пеза, відоме виробництвом вин і оливкової олії. Потім шлях лежить в село Трапсано, де роблять кераміку.

3. Острів Спіналонга
Маршрут екскурсії пролягає вздовж північного узбережжя Криту. Спіналонга – невеликий острів-скеля в затоці Мірабелло. У минулі часи тут знаходилася фортеця, споруджена для захисту від ворогів стародавнього міста Олус (нинішня Елунда). У часи, коли Крит було захоплено Османською імперією, на острові знаходили притулок християни. З 60-тих років минулого століття острів є історико-археологічним заповідником. Пропливаючи на кораблі від порту Елунда, ви побачите дивовижно красиві затоки і бухти. Після відвідин острова Спіналонга скупаєтеся в одній з бухт неподалік і скуштуєте барбекю на кораблі.

4. Південний Крит
Це одна з найкрасивіших і невиснажливих подорожей. Спочатку ваш шлях лежить до центральної частини острова через оливкові гаї, апельсинові і мандаринові плантації. Тут ви відвідаєте монастир Святого Мирона. Поруч з монастирем знаходиться мальовничий грот з двома цілющими джерелами. Далі ви пройдете до форелевого озера Заріс. Після прогулянки по озеру вас буде чекати обід, приготовлений зі свіжої форелі і критських делікатесів. Завершення екскурсії відбудеться на чудових піщаних пляжах південного містечка Мату, де у 70-ті роки в скельних печерах жили хіпі.

5. Ущелина Самарь
Самарь – найдовша ущелина в Європі, і одне з найкрасивіших місць на Криті. Вас доставлять на плато Омалос (2116м над рівнем моря), звідки і відбудеться спуск в ущелину. Вас чекає подорож по кипарисовим лісам Самарьї, перетин русла пересохшої річки, відпочинок біля чистих гірських джерел і спуск по камінню до Лівійського узбережжя моря. На всій протяжності маршруту над вами будуть височить величні гори. Спустившись до селі Агія Румелі, ви вирушите на яхті до села Суйя, де буде чекати автобус для зворотного переїзду.

6. Острів Санторіні
Вас чекає знайомство з самим чарівним і загадковим островом Греції вулканічного походження. Містична краса навколишнього ландшафту, скелі з чорної застиглої лави, величний древній вулкан – постійне нагадування про могутні сили, приховані в надрах Землі. За одним із переказів, цей острів був частиною древньої Атлантиди. У 1450 році до н. е. сильне виверження вулкана на Санторіні стало причиною загибелі Мінойської цивілізації. Тоді під воду пішло 2/3 суходолу. У 11 столітті до н.е. спартанський цар Ферос заснував на острові древнє місто Фіра, рештки якого збереглися до сьогоднішніх днів. У часи хрестових походів франки побудували церкву Санта Іріні, від якої і виникла сучасна назва острова Санторіні. Сьогоднішній Санторіні - це не тільки скелі і застигла чорна лава. На острові розташувалися маленькі затишні міста з вузькими вуличками, будинками і церквами, традиційно білого кольору, з блакитними дахами. Екскурсія починається рано вранці. Шлях в один бік займає 4,5 години. По прибуттю на вас чекає знайомство з містами Санторіні, відвідування виноробні, де можна провести дегустацію прекрасних вин Санторіні, купання на унікальному пляжі з чорним вулканічним піском.

7. Острів Грамвуса
Грамвуса розташований на північному-заході Криту. Поїздка до острова на кораблі займає близько години. За легендою, острів – притулок бога вітрів Еола, описаного Гомером в Одіссеї. Тут проходить межа трьох морів: Егейського, Лівійського і Іонічного. Вода навколо острова вважається найчистішою на всьому Середземномор'ї. Грамвуса у свій час належав венеціанським купцям, туркам, арабським піратам. Над островом височать руїни венеціанської фортеці, що колись служила притулком для піратів. У бухті Балос у вас буде можливість насолодитися чудовими пляжами з рожевим піском, де провели свій медовий місяць принцеса Діана і принц Чарльз.

8. Острів Элафонісі
Элафонісі з'єднаний з Критом дрібним бродом довжиною 800м, його легко перейти при тихій погоді. У перекладі з грецької мови Элафонісі означає «оленячі острова». На острові чудовий пляж з рожевим піском. Дорога до Элафонісі проходить мальовничими куточками західного Криту. Ви відвідаєте печеру-церкву Агія Софія, проїдете по самому краю однойменної ущелини, побачите легендарні східці монастиря Хрисоскалітіса («Золота щабель») і ввійдете до церкви з чудотворною іконою. До монастиря ведуть 90 сходинок. За легендою, одна з них – золота, і побачити її можуть тільки безгрішні. Після відвідин храму – зупинка на пляжі для купання та відпочинку.

9. Критський вечір
Вас чекає чудовий вечір у невеликому критському селі високо в горах, недалеко від узбережжя острова. Ви зможете поспостерігати за роботою гончара, ткача, іконописця, а при бажанні придбати пам'ятні сувеніри і зробити прекрасні панорамні фото. У програмі вечора критські мелодії, пісні, танці, вистави. І все це разом з національною вечерею і місцевими винами в необмеженій кількості.

Екскурсії на острові Родос
1. Оглядова екскурсія по Родосу
Це подорож по всьому острову. Ви побачите фортецю Хрестоносців, яка є найбільшою спорудою такого роду на Середземномор'ї. Тут було знято багато фільмів про середньовіччя. Вас чекає прогулянка по вузьких брукованих вуличках стародавнього міста, відвідування величного Палацу Магістрів. Гід розповість багато цікавої інформації з історії лицарського ордену. Далі ви відвідаєте унікальне місце на острові - Монте сміт, звідки відкривається чудовий вид на місто Родос, ближні острови і узбережжя Туреччини. Тут ви побачите Акрополь міста Родос, храм Аполлона, античний театр і стадіон, на якому проводились перші Олімпійські ігри на Родосі.

2. Долина метеликів і Філерімос
Ви відвідаєте знамениту Долину Метеликів – один з відомих заповідників Європи. В заповіднику все потопає в буйній рослинності, мальовничі дерев'яні місточки, перекинуті через кришталево чисті струмки, водоспади і, звичайно ж, тисячі крихітних червоно-золотистих метеликів на квітах і деревах. Особливо вражає це видовище в шлюбний сезон метеликів - в липні-серпні. У північній частині долини розташований монастир Калопетра, відомий вирізаним з дерева іконостасом. Далі ваш шлях лежить на потопаючу в зелені гору Філерімос (267м над рівнем моря). Тут у вас буде можливість відвідати монастир Богородиці зі знаменитої дзвіницею, а також пройтися по алеї «Шлях на Голгофу». Алея закінчується величезним Хрестом. Звідси можна насолодитися панорамним видом і заходом сонця.

3. Ліндос і сім джерел
У 55 км від м.Родос на узбережжі знаходиться Ліндос - місто, яке колись було одним із значних центрів античного Родосу. Величний Акрополь Ліндоса розташований на вершині крутої скелі, по обидві сторони якої знаходяться дві блакитні бухти з прекрасними піщаними пляжами. Пейзажі тут надзвичайно красиві. Прикраса Акрополя – Храм Афіни Линдии, вид з якого просто заворожує. Історія міста налічує близько 3500 років. У вас буде можливість побачити традиційну архітектуру, декор сільських будинків, красиві вузькі вулички, викладені чорною і білою галькою, мозаїчні доріжки і дворики будинків. В продовження екскурсії ви відвідаєте долину Семи джерел, де природа буяє у всій своїй красі. Серед густих смерек біжить безліч струмочків, які збігаються в один потік і протікають через тунель, довжиною більше 180м (по ньому можна пройти), утворюючи штучно озеро. Тут вам відкриється вся краса і чарівність острова Родос.

4. Круїз на острів Сімі
Вас очікує одноденний круїз на острів Сімі. Цей невеликий острів є найбільшим центром з видобутку губок. Населення Сімі в основному займається рибальством. Спочатку ви відвідаєте білосніжний монастир Панормитис з прекрасною каплицею, що стоїть біля самої кромки блакитної бухти. Тут ви також побуваєте в церкві Архангела Михаїла, відомої візантійськими фресками. Після відвідин монастиря ви продовжите шлях по морю в мальовниче місто Ялос – столицю острова. У місті ви знайдете безліч таверен, крамниць і магазинів. Маленькі будинки, побудовані в неокласичному стилі і забарвлені в різні кольори, зачаровують своєю незвичайною красою і справляють враження іграшкових споруджень. У вас буде можливість погуляти красивими вуличками міста, випити філіжанку кави, спробувати дивовижні і недорогі страви з морепродуктів, покупатися і позасмагати на березі чудового моря в найближчій бухті.

Екскурсії на Халкідікі

1. Монастирі Метеора
Християнські монастирі Метеора зведені на величезних скелях. Монастирі являють собою величне і незбагненне видовище. Грандіозні скелі досягають висоти 600 метрів і являють собою рідкісне геологічне явище. Як вдалося побудувати такі споруди досі залишається загадкою. Метеори є одним з найпопулярніших туристичних місць в Греції, а також відносяться до числа місць паломництва християн з усього світу. Під час екскурсії передбачено також відвідування діючого монастиря. При цьому існують суворі правила для всіх, хто бажає відвідати монастир: жінкам заборонений вхід в брюках, шортах, міні-спідницях, чоловікам – у шортах, також заборонений вхід з відкритими плечима.

2. Печера Петралона - Суроті - ферма Платанорема - винний льох Кава Ідеал
На початку екскурсії вам пропонується поїздка в монастир Іоанна Богослова, розташованого неподалік від Салонік. Далі вас чекає відвідання печери Петралона, залучає всіх тих, кого цікавить незвичайний і таємничий підземний світ зі сталактитами і сталагмітами. Печера унікальна тим, що тут була виявлена одна з найбільших археологічних знахідок 20 століття - останки архантропу homo erectus petraloniensis, предка жителів Європи. В антропологічному музеї Петралони представлені експонати доісторичної епохи. Після відвідин печери, ваш шлях лежить на ферму Платанорема, де ви зможете познайомитися зі звичаями ведення греками господарства і відпочити. Під час відвідування найбільшого на Халкідікі винного льоху Кава Ідеал, ви зможете не тільки скуштувати найкращі грецькі вина, але й придбати вподобані сорта. Також вас чекає обід в традиційній таверні «Marina», розташованої біля самого моря.

3. Афіни
Афіни - столиця Греції, місто дивовижне і стародавнє. Під час екскурсії ви побачите найвідоміші пам'ятки історії: Парфенон, Ерехтейон, Пропілеї, храм Ніки Безкрилої. Вас чекає відвідування музею Акрополя, храму Зевса, Одеона Геродота Аттичного, на сцені якого і сьогодні даються різні уявлення, біломармуровий стадіон, де в 1896 році відбулися перші Олімпійські ігри сучасності, а також будівлі Парламенту, Афінського університету і Академії наук. Завершується екскурсія пішохідною прогулянкою мальовничим районом «старих» Афін Плаці з безліччю сувенірних магазинів, традиційних таверн і затишних кафе.

4. Метеори - Фермопіли - Дельфи
Під час цієї екскурсії у вас буде можливість побачити кілька знаменитих грецьких пам'яток. Спочатку ви відвідаєте Метеори. По дорозі буде зроблена зупинка в Фермопільській ущелині, яка прославилася боєм 300 спартанців проти численної перської армії. Далі ваш шлях лежить в Дельфи, де згідно з грецькими міфами колись проживав Аполлон. В античні часи Дельфи був одним із центрів грецької цивілізації. Екскурсія по місту починається з Кастальського ключа (гірське джерело), який, за переказами, надає омолоджуючу дію. Ви побачите Священну гору, де стародавні греки будували свої скарбниці, театр, стадіон та багато інших пам'яток.

5. Амфіполь - Філіппи - Кавала
У цій екскурсії ви відвідаєте три відомих Грецьких міста. У Амфіполь, заснованому в 437 році до н. е., ви побачите величний пам'ятник «Лев Амфіполь», кріпосні стіни міста, руїни храмів, будинків, святилища з прекрасними мозаїчними підлогами. Місто Филипи, відомий як «Ворота Європи і Азії», заснував цар Македонії Філіп Другий. Саме тут можна пройтися  величезними кам'яними плитами, які застеляли відому в минулому дорожню магістраль Егнатія, що перетинала місто. Свідченнями колишньої могутності і розквіту міста є знайдені археологами пам'ятки: Акрополь (верхнє місто), кріпосні стіни, театр, святилища божеств, ряд візантійських храмів і багато іншого. Кавала – це жваве приморське місто з великим портом і мальовничою набережною. До відомих місць міста відносяться будинок Магомета Алі – засновника єгипетської династії, стіни фортеці, відомий імарет, церква Пресвятої Діви. У місті знаходиться музей, де виставлені знамениті археологічні експонати.

Екскурсії на острові Корфу

1. Палац Ахиллео - Канони - Палеокастриці
У цій екскурсії ви відвідаєте палац Імператриці Австрії Єлизавети Ахиллео, оточений мальовничими алеями, садами, пам'ятниками архітектури. Вас чекає відвідування відомих місць Перама, Канони і Понтикониси. Ви побачите церкву Влахерна, що стоїть прямо у воді, відвідайте фабрику з виробництва лікерів і солодощів. Далі - незабутній обід в ресторані на оглядовому майданчику «Белла Віста» з фантастичним видом на західне узбережжя острова! По дорозі в Палеокастрицу ви побачите величний «замок Ангела». Палеокастриці - саме мальовниче містечко на західному узбережжі, з найчистішими смарагдовими водами. Тут ви відвідаєте чоловічий монастир Зоодоху Пігіс (13 століття), а також зможете насолодитись купанням біля печер.

2. Пам'ятки і святині Корфу
Це дивовижна екскурсія старовинними пам'ятниками і православними святинями острова Корфу. Шлях починається біля підніжжя нової фортеці. Ви відвідаєте головну церкву Корфу, в якій зберігаються мощі Святої Феодори-Августи, пройдете в серці середньовічного венеціанського міста, побачите «перлину» Корфу – церкву Святого Спиридона (відвідування в години, коли відкрита кімната з мощами). Ви побачите найбільшу площу на Балканах - Эспьянада і стару венеціанську фортецю. Далі ваш шлях лежить в знамениту візантійську церкву двох святих – Ясона і Сосипатроса, учнів Апостола Павла. На закінчення – відвідування руїн стародавнього міста, оглядового майданчика Канони, відвідування білого монастиря на воді і міні-круїз на човні каики на Понтикониси, де можна відвідати церкву 16 століття. Бажаючі можуть залишитися в місті до вечора.