Греція – країна гостинна, мальовнича, загадкова. Відпочинок тут завжди комфортний, цікавий і по-своєму унікальний. Саме тому тури в Грецію стають все більш популярними в Україні. Греція зачарує вас своїми середземноморськими пейзажами, просторими пляжами, кристально чистим морем, привітними жителями і чудовими стравами національної кухні. Відпочинок в Греції дозволить вам доторкнутися до давньої античної культури, відомої своїми величними творами мистецтва і архітектури. Проведіть відпустку в Греції – і ви не залишитеся байдужими до цієї дивно країні!

Факти і цифри:
площа: 133 тис. км2
населення: 10,9 млн. чоловік
столиця: Афіни
мови: грецька
релігії: християнство
грошова одиниця: Євро
державний лад: республіка

Чим приваблива Греція для мандрівника?

1. Греція - оптимальний вибір
Серед країн для літнього відпочинку Греція, на наш погляд, є однією з найбільш привабливих. Тут розвинена туристична інфраструктура, є всі умови для різноманітного відпочинку на будь-який смак. Відзначимо, що в Греції досить комфортний відпочинок з дітьми, чому сприяють клімат, природні умови, гостинність і відповідальність греків. Безпека перебування в країні також на високому рівні. Чартерні рейси передбачені як на материк, так і на острови Крит, Родос, Кос. З урахуванням всіх туристичних переваг країни, перерахованих нижче, ціни на відпочинок в Греції досить демократичні і конкурентоспроможні.

2. Чудовий пляжний відпочинок в Греції
На відпочинок в Греції з Києва відправляється з року в рік все більше українців. Насамперед, туристів приваблюють прекрасні пляжі островів і материкових курортів, що простяглися на сотні кілометрів. Основна частина пляжних курортів знаходиться на Середземному, Критському і Егейському морях. Пляжний відпочинок в Греції передусім асоціюється з островами Кріт і Родос. На цих відомих курортах ви знайдете пляжі на будь-який смак – від дрібного пісочку і галькових до кам'янистих з підносяться над бірюзовим морем кручами. Безумовно не залишать байдужими любителів повалятися на сонечку і красиві острови Греції Кос і Корфу. Одні з кращих піщаних пляжів Європи очікують туристів на півострові Халкідікі. Тутешні пляжі Егейського моря відомі як одні з найчистіших і мальовничих, за що багаторазово зазначено Блакитними прапорами ЮНЕСКО. Зауважимо, що практично всі пляжі Греції муніципальні. Часто парасольки і лежаки оплачуються додатково, але у великих готелях ця послуга може входити у вартість поживания.

3. Багата історична та культурна спадщина
Сучасна Греція є спадкоємцем однієї з найдавніших європейських культур, яка формувалася протягом чотирьох тисяч років під впливом багатьох цивілізацій. По всій країні ви зможете зустріти унікальні добре збережені пам'ятки культури, історії, архітектури. Подорожуючи по Греції, ви зможете побачити всі ці пам'ятки на власні очі. Для знайомства з історичним та культурним минулим Греції рекомендуємо відвідати материкову частину країни, зокрема міста Салоніки, Дельфи, Касторії. З островів відмінним варіантом для пізнавальних екскурсій будуть Крит, Кос, Родос, Корфу. Серед екскурсій, які рекомендуємо, на материку: відвідування Акрополя, міст Дельфи і Афіни, монастирів на скелях Метеорів. На острові Крит варто відвідати Кноський палац, Археологічний музей, печеру Зевса. Багато цікавих місць і на інших островах Греції.

4. Природа Греції
Природа Греції прекрасна. Де б ви не перебували, на островах або на курортах материка, ви зможете насолоджуватися чарівними грецькими пейзажами. Вашому погляду постануть гори з лісовими масивами, квітучі долини, кілометри пляжів на узбережжі із золотистим піском і затишними лагунами, прямовисні скелі, склонившиеся над водою і, звичайно ж, чудові морські пейзажі. Які ж пам'ятки природного походження варто відвідати? Ми рекомендуємо відправиться на острів вулканічного походження Санторіні, з його чорним піском і білосніжними будиночками, піднятися на плато Лассіті, спуститься в ущелині Самарь, яке вважається самыым довгим в Європі, і унікальну печеру Сфендони.

5. Гостинність греків
Гостинність жителів Греції відомо у всьому світі. Греки завжди радо зустрічають гостей і готові прийти на допомогу у всім і в будь-яку хвилину. Особливо трепетне ставлення очікує на вас у невеликих містечках і селищах, де господарі місцевих таверн і кафе дбайливо вас нагодують і пригостять відмінним грецьким вином і кавою.

6. Кухня Греції
Грецію неможливо уявити без відвідування таверн, ресторанів, кафе. Грецька кухня не залишить байдужим нікого. Це дуже смачно, якісно, унікально і у великій кількості. Рекомендуємо скуштувати страви з риби і морепродуктів, м'ясні страви, салати, випічку.

7. Релігійні святині
Греція приваблює величезну кількість туристів і своїми релігійними цінностями. За тисячолітню історію в релігійній спадщині країни змішалися вірування античності, християнство та сучасна європейська культура. Більше п'ятисот років налічує історія паломництва в Грецію. Серед паломницьких турів та екскурсій найбільш популярні для відвідування монастирі Метеори, Свята гора Афон, острів Патмос.

Найкращий час для відвідування Греції
Тури в Грецію є у продажу завжди. У будь-який час року ви знайдете багато цікавого, подорожуючи по цій дивній країні. Найкращим часом для пляжного відпочинку буде період з травня по жовтень, при цьому початок і кінець пляжного сезону, як правило, рясніють привабливими цінами. Сімейний відпочинок з дітьми виявиться найбільш комфортним з червня по вересень. Весна і осінь – ідеальний час для екскурсійних і паломницьких турів. І навіть взимку Греція очікує гостей – шубні та екскурсійні тури дуже популярні і досить комфортні у цей час.

Греція: часовий пояс
Час відповідає Київському.

Історія Греції
Саме в Греції була сформована перша цивілізація на території Європи. Стародавня мінойська культура процвітала на острові Крит приблизно 2500 років до н.е. Жителі Криту були багатим і могутнім народом. Близько 1400 років до н.е. цивілізація минойцев прийшла в занепад, а острів був завойований микенцами, вихідцями з материка. Близько 1000 років до н. е. в Греції стали вторгатися північні народи. Саме вони заснували могутні міста Афін і Спарти. Між північними народами велися постійні війни. Вони об'єдналися лише у боротьбі проти спільного ворога – Персії. У 338 році до н. е. всі ці міста увійшли до складу Македонії - величезної імперії Олександра Великого. Пройшло більше двохсот років, і Стародавня Греція прийшла в занепад. У 146 році до н.е. вона підкорилася Римської імперії, а вже у 330 році н. е. – ввійшла в склад Візантійської імперії. У 1453 році турки захопили країну, і Греція приєдналася до Османської імперії. У 1829 році Греція здобула незалежність від Туреччини, після чого загрузла в політичних переворотах і військової диктатури. Сучасна демократична республіка Греція заснована в 1975 році.

Економіка Греції
Міські жителі становлять дві третини населення Греції. Працюють вони в основному в хімічній, машинобудівній, сировинній галузях. Також розвинене виробництво продуктів харчування, зокрема і на експорт. З кожним роком все більше туристів відвідує Грецію. У зв'язку з цим збільшується частка населення, зайнятого в туристичній сфері. Країна володіє величезним торговим флотом, одним з найбільших у світі. За межами великих міст важливими галузями економіки є сільське господарство і національні традиційні ремесла, такі як кераміка, ткацтво.