Єгипет: факти і цифри
площа: 1001 тис. км2
населення: 56,5 млн. чоловік
столиця: Каїр
мови: арабська
релігії: іслам, християнство
грошова одиниця: Єгипетський фунт (EGP), 1USD= 6EGP
державний устрій: республіка

Єгипет: часовий пояс
Час відповідає Київському.

Єгипет: історія країни
Сучасні єгиптяни - частково нащадки жителів Стародавнього Єгипту, а частково - багатьох племен і народів, расселявшихся тут або захватывавших цей регіон у наступні століття. Єгипет - колиска однієї з перших в історії людства цивілізацій: в Долині Нілу з 3100 за 1085 роки до н. е. існувала велика давньоєгипетська цивілізація. Стародавні єгиптяни будували величезні храми, усипальниці і міста. Їх торговельні маршрути простягалися в багато країн світу. Вони вивчали зірки, багатьом богам молилися і вірили в загробне життя, зберігаючи тіла померлих у вигляді мумій. Цей спосіб життя пішов у минуле, коли Єгипет став піддаватися навалам з боку персів, греків і римлян.

У 638 році н. е. з арабською навалою почалася ісламізація Єгипту. Араби володіли цією територією багато століть, але згодом Єгипет захопили мамлюки, які колись були рабами арабів. У 1805 році при паші Мухаммеда Алі в Єгипті почався процес модернізації, стали вестися роботи з будівництва Суецького каналу. Великобританія мала пайову участь у будівництві каналу, а в 1822 році отримала повну вплив у Єгипті. Країна стала незалежною в 1922 році, а на початку 1950-х років була проголошена республікою на чолі з президентом Гамалем Абдель Насером.

Недавня історія Єгипту відзначена збройними конфліктами з сусіднім Ізраїлем. У 1977 році при президентові Садаті почалися мирні переговори між Єгиптом і Ізраїлем. Після революційних подій 2011 року в Єгипті був повалений президент Хосні Мубарак, і до влади прийшов тимчасовий уряд. Посаду президента скасувалася.

Єгипет: економіка
Населення Єгипту - друге за чисельністю серед африканських країн, але все воно зосереджене на вузькій смузі землі, зрошуваної Нілом. Це єдиний район країни, де достатньо родючий грунт для землеробства, і він займає менше 6% всієї території Єгипту.

Щоб забезпечити продовольством зростаюче населення країни, єгиптянам доводиться освоювати під землеробські райони все нові ділянки пустель. В оазисах, де вирощують фінікові пальми, існують природні підземні джерела води. Протягом тисячоліть води Нілу відводилися в іригаційні канали. На зрошуваних ділянках по берегах Нілу селяни вирощують різні сільськогосподарські культури: рис, кукурудзу, сорго, пшеницю, цукровий тросник, боби, апельсини, помідори. Висотна Асуанська гребля, побудована в 1970 році, є джерелом електроенергії та подає воду у великі зрошувальні системи країни.

Єгипет - найдавніший туристичний центр світу: вже 2000 років тому сюди приїжджали греки і римляни, щоб помилуватися на стародавні храми і гробниці. А в даний час Єгипет щорічно відвідує більше двох мільйонів туристів. Туризм є важливою статтею доходів економіки Єгипту.