Митні правила Болгарії

1.
Провезення грошей
Ввезення і обмін валюти не обмежений (суму понад 1000$ необхідно вписувати в митну декларацію), обов'язкового обміну немає. Вивезення валюти не повинен перевищувати суму, зазначену в декларації при в'їзді. Понад 20 тис. BGL (або еквівалент в іноземній валюті) можна вивозити з дозволу Болгарського народного банку. Невитрачені леви можна обміняти перед від'їздом з країни. Для цього необхідно представити довідку про первісному обмін з обмінного бюро.
2. Дозволено провозити і декларувати
При ввезенні декларуються коштовності, фото-, кіно - і відеоапаратура, які потім повинні бути вивезені з країни. Дозволено безмитне ввезення: сигарет – до 200 шт., тютюнових виробів – до 250 гр., вина – до 2 л, міцних спиртних напоїв – до 1 л, кави – до 500 гр., чаю – до 100 гр., духів – 50 мл, одеколону або ін. парфумерної продукції – до 250 мл.
3. Заборонено ввозити
Заборонено ввезення і вивіз наркотиків, зброї і боєприпасів, вибухових речовин, сильнодіючих психотропних або отруйних речовин, медпрепаратів, охоронюваних видів тварин і рослин, а також предметів, що представляють історичну, художню цінність.
Особливістю болгарської кухні є велика кількість страв з овочів і фруктів, які зазвичай подають з смаженим м'ясом. Найбільш популярними болгарськими стравами є: "таратор" (холодний суп з кислого молока зі свіжими огірками), "ляща чорба" (суп із сочевиці), "кебаб" (м'ясо на рожні), "сармі" (фаршировані виноградні листи), "дріб сарма" (відбивна печінка ягняти з рисом і яйцем) і багато іншого. Славляться болгарська "ракія" (сливове, виноградне бренді), коньяки "Плиска" і "Преслав".
 
Сувеніри
Традиційні болгарські сувеніри - вироби народних промислів: красиві болгарські вишивки, розписні керамічні посудини, прикраси ручної роботи, килимки, парфуми з Долини троянд. Головний болгарський сувенір, звичайно, напій - мастика "Peristera" фортецею 42С (з присмаком трави алтейка).